Dovolená v Toskánsku již od 1050 Kč »

Letoviska v Toskánsku

Toskánské silničky a krajina

Arezzo

Dnešní Arezzo je téměř stotisícovým sídlem, které vyniká zejména tvorbou zlatých šperků, které jsou oblíbené po celé Evropě. Arezzu dominuje náměstí Piazza Grande, které se rozprostírá za románským kostelem Santa Maria della Pieve.

Elba

Malebný ostrov s důležitou rolí v novověké historii starého kontinentu leží mezi pobřežím Toskánska a Korsikou. Příjemná je poloha ostrova, který je samozřejmě velmi slunečný a jako stvořený pro návštěvníky toužící po pravém Středozemním moři.

Florencie

Florencie leží na řece Arno a rozléhá se na 102 kilometrech čtverečných. Má okolo 370 000 tisíc obyvatel a ročně ji navštíví milióny turistů z celého světa.

Grosseto

Grosseto není velké město, ale díky desítkám drahocenných památek přivítá, po krásách umění a stavitelství lačnící návštěvníky stejně vřele jako Pisa či Florencie.

Livorno

Jeden z největších a nejdůležitějších přístavů v Itálii, metropole stejnojmenné provincie a třetí největší město Toskánska. V Livornu můžeme najít dvě pevnosti. Fotezza Vecchia leží v historickém centru a Fortezza Nuova se tyčí nad Královským kanálem.

Lucca

Celkový starobylý ráz města a zvláštní atmosféra, které se zachovaly až do dnešních dnů, láká mnoho turistů. Ročně jich sem zavítá opravdu velké množství a mnozí se opakovaně vrací, aby Luccu poznali více a podrobněji.

Pisa

Šikmá věž v Pise je nechtěným unikátem. Zvonice se začala naklánět už v době výstavby, takže se nakonec nemohla stát nejvyšší budovou svého typu tehdejšího světa.

San Gimignano

Dodnes si zachovalo svůj středověká ráz a jeho atmosféra je neopakovatelná. Je nejspíš nejvíce prostoupeno historickou náladou ze všech toskánských měst.

Siena

I přes svoji současnou, téměř velkoměstskou, velikost a šedesát tisíc obyvatel, si tato provinciální metropole zachovala svůj gotický ráz. Díky jejímu kouzlu sem zavítá mnoho návštěvníků a tak tady panuje čilý turistický ruch.