Dovolená v Toskánsku již od 1050 Kč »

Tipy na ubytování

Aktuální nabídka více než 1400 hotelů po celém Toskánsku »

Toskánsko je místo mnoha historických a přírodních krás. Pro jejich ničím nerušené objevování a poznávání je základem kvalitní zázemí a pohoda. Proto je zapotřebí si dobře rozmyslet, kde se na vaší dovolené v tomto kraji ubytujete.

Najít kvalitní ubytování v této části Itálie není vůbec složité. Místní starousedlíci a podnikatelé dobře vědí, že je jejich země turisticky velmi atraktivní a rozhodně toho umí využít. Proto je nabídka pobytů velmi pestrá a to ať se týká organizovaných zájezdů nebo takzvaných „na blind“, kdy ubytování není předem domluvené.

Ubytování a ceny

Možnosti jak si pobyt zařídit jsou vlastně tři. Buď vyrazíte na slepo a ubytování si seženete přímo na místě nebo se dopředu informujete například na internetu a zarezervujete si zázemí ještě před odjezdem. Poslední možností je vše svěřít profesionálům. V tom případě budete odjíždět s již zaplacenou dovolenou, popřípadě i s vybraným druhem stravování a nebudou vás tížit starosti o to, kolik s sebou musíte vézt peněz.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv z variant, nabízí se vám několik možností, kde se ubytovat. Liší se od sebe cenou, vzdáleností od moře, vybavením a kvalitou. Nicméně i nejlevnější ubytování v Toskánsku bývá na dobré úrovni.

Kempy

Lze je najít jak přímo na břehu moře, tak i poblíž větších měst. Jejich síť je dost hustá a tak většinou není problém se v nich ubytovat. K přespání přitom můžete využít vlastní auto, stan nebo skvěle vybavený mobilhome, popřípadě chatičku či apartmán.

Ceny se samozřejmě liší, podle toho, jaký způsob přespání zvolíte. Jak hluboko sáhnete do kapsy je závislé také na tom, jak je kemp vybaven a kde se nachází. Ceny se pohybují zhruba od 12 Euro za noc a osobu v jednoduše vybaveném kempu. Taxy v kempech, které mají několik restaurací, obchůdků, diskotéku, bazény a další zázemí bývají i několikanásob­ně vyšší.

Hotely

Také jejich ceny závisí na tom, kde se nacházejí. Vzdálenost od moře hraje velkou roli. Vybrat si můžete hotýlek ve městě nebo na venkově. Podle toho, co je vám bližší. Venkovské ceny jsou obvykle nižší a pohybují se okolo 42 euro za noc se snídaní pro jednu osobu. V hotelích ve městě nebo poblíž moře je to víc, třeba i 70 euro. Nabídka je ale tak bohatá, že si každý může vybrat podle svých představ a možností.

Domy na venkově

Jedná se o samostatné domy, které jsou plně vybavené pro pohodové strávení dovolené. Nebo jsou to dvoulůžkové pokoje v některé ze zemědělských usedlostí. V tom případě se návštěvníkům nabízí možnost poznat život a práci zdejších lidí.

Na vlastní oči lze vidět výrobu některého z místních produktů a posléze jej i ochutnat. Tyto domy nebo usedlosti bývají obklopené krásnou krajinou, olivovými sady a vinicemi. V některých z nich lze najít i bazén. Od moře přitom nejsou nějak závratně vzdálené. Bývá to cca 3 – 25 kilometrů.

Vilky a apartmány u moře

Jsou to většinou jednoduše, ale funkčně vybavené domky bez bazénu. Jejich vzdálenost od moře je do 1 kilometru. Jsou obklopené zahradami, popřípadě mají v sousedství další vilky. Jejich cena je velmi příznivá. Pohybuje se od 500 – 1300 euro za týden za celou vilku.

Luxusní vily

To je ubytování pro náročné. Perfektně vybavené velké vily s rozlehlými zahradami. V blízkosti moře. Pronajímají se většinou na celý měsíc a jejich cena je od 5000 – 8000 euro. To je sice na první pohled hodně, ale je to cena za celý měsíc. A pokud máte velkou rodinu a prostřídáte se třeba po týdnech…

Apartmány na pláži

Ubytování přímo u moře. Apartmány bývají dobře vybavené, s terasou a výhledem na oceán. Ceny se pohybují od 500 do 1000 euro za týden.

Račte si vybrat

Je to jen na vás, pro který tip ubytování se rozhodnete. Ať budete přespávat v autě nebo v luxusní vilce, nezapomeňte si to v Toskánsku pořádně užít. Je zde hodně k vidění a poznávání. Zdejší atmosféra vás jistě okouzlí na tolik, že se sem budete rádi a často vracet.

Levné ubytování online

Levné ubytování v Toskánsku můžete pořídit v některých hotelích, kde si můžete vybrat i zarezervovat ubytování online.

Aktuální nabídka více než 1400 hotelů po celém Toskánsku »

Nejvíce vyhledávané jsou hotely v těchto toskánských městech:

Velmi vyhledávané jsou také hotely na ostrově Elba.