Dovolená v Toskánsku již od 1050 Kč »

Toskánskem na kole

Toskánskem na kole – Chianti

Tato oblast ve střední Itálii je jako stvořená k prožití příjemné dovolené. A nemusí jít nutně o dovolenou strávenou na jednom místě. Je zde totiž tolik přírodních a hlavně kulturních krás, že opomenout byť jednu jedinou by jistě byla škoda.

Zvolením poznávacího zájezdu jistě neuděláte chybu. A pokud chcete kromě duševní stravy dopřát trénink svému tělu, nabízí se skvělá možnost. K poznávání zdejších pamětihodností, krajiny a obyvatel využít kolo.

Z kola si jistě více vychutnáte zdejší atmosféru a využijete plně potenciál, který Toskánsko nabízí. Krajina zde není zcela rovná, ale průměrný cyklista ji zvládne. Stoupání si vychutnáte převážně ve chvíli, kdy budete chtít navštívit starobylá města. Ty jsou totiž převážně umístěny na kopcích.

Možnosti

Na kole Toskánskem se můžete vydat na vlastní pěst. Připravte se ale na poměrně vysoké ceny ubytování i dalších služeb. Noc v kempu začíná na cenách kolem 12 Euro, na což nejsme z tuzemska moc zvyklí. Na druhou stranu jsou kempy skvěle vybaveny, udržovány a na každém kroku na nějaký narazíme. Je to nejlevnější a nepříhodnější možnost jak na svých cyklotoulkách přenocovat.

Při svém poznávání Toskánska na kole můžete narazit třeba i na jazykovou bariéru nebo problém při organizaci cesty a jednotlivých tras. Toho se vyvarujete, pokud se svěříte do rukou odborníků a podniknete tuto úžasnou dovolenou pod jejich záštitou.

Vybrat si lze z několika možností. Jednotliví organizátoři to vidí jinak, ale ty nejatraktivnější a nejdůležitější památky a kouty Toskánska jistě uvidíte za každých okolností. Jednou z možností, jak strávit dovolenou na kole v tomto malebném kraji, je podnikání výletů z jednoho místa.

Po ubytování v hotýlku nebo kempu lze každý den vyjíždět do okolních krajů. Popřípadě lze kola dopravit do vzdálenějších končin autobusem spolu s vámi. Výhodou tohoto tipu dovolené je absence každodenního balení všech věcí. Samozřejmostí jsou i volné dny určené na lenošení, koupání a další individuální program.

Také vyloženě putovní cyklo dovolená Toskánskem je stále více oblíbená. Aktivnější jedinci uvítají každodenní pobyt v jiné lokalitě. Přespávat lze v kempech, ve vlastních stanech nebo skvěle vybavených mobilhomech. Zaručena je podpora autobusu, kdy se s ním převáží přebytečné batožiny a jedinci, kteří zatouží po odpočinku od svého dvoukolového dopravního prostředku. Dny pro regeneraci a vlastní zábavu jsou i v tomto pojetí zájezdu na programu.

Ať už si vyberete z nabídek profesionálů nebo se rozhodnete risknout vše na vlastní pěst, nezapomeňte na kvalitní pojištění a další nezbytnosti. Není dobré podceňovat počasí a je proto vhodné mít s sebou dostatek oblečení pro všechny klimatické možnosti. Například i z kraje podzimu může Toskánskem projít déšť, který trvá i celý den. To se potom jistě náhradní oblečení hodí.

Také rozdíl teplot v noci a ve dne je na podzim vyšší, je lepší přibalit teplejší spacák. Pozor je vhodné si dát i na zbytečné přeceňování sil. Pokud cestujete sami, není nic jednoduššího, než si dát den pauzu. A v organizované skupině vám pomůžou odpočinkové dny nebo všudypřítomný autobus, který vás nenechá ve štychu.

Co uvidíte

Bude toho jistě spousta. Starobylá města plná památek se zde střídají s pozoruhodnou krajinou plnou cypřišů a olivových sadů. Na každém kroku lze spatřit zemědělskou usedlost obklopenou vinicemi. U nich bývají otevřené obchůdky, kde lze degustovat a zakoupit místní vína.

Znalci tohoto moku si zde opravdu přijdou na své. Také toskánská kuchyně je poměrně specifická, ať už jde o koření nebo způsob úpravy masa. Oblíbené jsou zde kančí speciality a raritou není ani sedmisetgramový steak z hovězího masa.

Ať už upřednostňujete kulturní a historické památky nebo máte raději přírodu a její krásy, v Toskánsku si vyberete a budete spokojení. Rozhodně zdejší kraj stojí za návštěvu. Kdo pozná kouzlo tohoto koutu světa, bude se jistě pravidelně vracet, aby poznal víc a mohl znovu a znovu vychutnávat tu neopakovatelnou atmosféru.